آموزش ضرب، جمع و تفریق بردارها و ماتریس ها در متلب

قسمت شانزدهم: آموزش ضرب، جمع و تفریق بردارها و ماتریس ها در متلب

 

دانلود

 

 

کلمات کلیدی:

در ریاضیات، ضرب خارجی (به انگلیسی: Exterior Product)، ضرب برداری (به انگلیسی: Vector Product) عملگر دوتایی بر دو بردار در فضای سه بعدی اقلیدسی است که …

یک تابع را بنویسید که محصول بیرونی را بین دو بردار باز گرداند. این تابع باید دو استدلال ورودی را قبول کند: بردارهایی که باید چند برابر شوند. این تابع ماتریس حاوی محصول بیرونی دو بردار را بازگرداند.

الزامات: (الف) عملکرد شما باید تمام عملیات را بر عناصر آرایه های فردی انجام دهد (یعنی دستورات Matlab که در کل ماتریس ها / ردیف ها / ستون ها کار می کنند) نیست.

(ب) تابع شما باید تمام اندازه های بردار و ماتریس لازم را تعیین کند.

(c) اندازه ماتریس خروجی به ترتیب استدلال های ورودی تعیین می شود، صرف نظر از این که آرگومان ورودی ردیف یا بردار ستون است. طول بردار ورودی اول، تعداد ردیف ها در بردار خروجی را تعیین می کند و طول بردار ورودی دوم، تعداد ستون ها در ماتریس خروجی را تعیین می کند.

C = cross(A,B)
C = cross(A,B,dim)
  • اگر A و B بردار باشند، آنها باید طول 3 را داشته باشند.
  • اگر A و B ماتریس یا آرایه های چند بعدی باشند، آنها باید همان اندازه باشند. در این حالت، عنوان عملکرد cross A و B به مجموعه ای از بردارهای سه عنصر مورد بررسی قرار می دهد. این تابع محصول متقاطع بردارهای مربوطه را در طول اولین بعد آرایه که برابر با 3 است، محاسبه می کند.
 

 دو بردار سه بعدی ایجاد کنید.

  A = [-2 -2 1]؛
 B = [-1 -1 3]؛ 

 

  C = cross (A، B) 
  C = 
     -5 -11 -2 
 

ابعاد برای کار در کنار آن، به عنوان یک عدد صحيح مثبت مشخص شده است. اندازه ابعاد dim باید 3 باشد. اگر هیچ مقدار مشخص نشده باشد، پیش فرض اولین عنصر آرایه است که اندازه آن برابر با 3 است.

 

SUM در متلب SUM متلب آموزش رسم بردار در مطلب آموزش ماتریس در MATLAB آموزش ماتریس در متلب آموزش ماتریس متلب آموزش ماتریس ها در متلب آموزش متلب ماتریس ها الگوریتم ضرب دو ماتریس در متلب اندازه بردار در متلب اندازه بردار متلب اندازه یک بردار در متلب ایجاد بردار صفر در متلب 

2 دیدگاه

  1. بسیار عالی حرف نداره واقعا لذت میبرم

  2. مطلب خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code