آموزش محیط متلب

قسمت اول: آموزش محیط کاربری متلب

محیط متلب شامل چند پنجره مهم می باشد: 1) پنجره فرمان یا Command Window. 2) پنجره تاریخچه دستورات یا Command History. 3) پنجره دایرکتوری جاری یا Current …

 

 

دانلود ویدئو آموزش محیط متلب

 

 

کلمات کلیدی:

متلب یک محیط محاسباتی عددی چند پارادایم است. یک زبان برنامه نویسی اختصاصی توسط MathWorks ، MATLAB اجازه می دهد تا دستکاری ماتریس ، ترسیم توابع و داده ها، اجرای الگوریتم ها ، ایجاد رابط کاربری و ارتباط با برنامه های نوشته شده به زبان های دیگر، از جمله C ، C ++ ، C # ، Java ، Fortran و Python .

اگر چه MATLAB در درجه اول برای محاسبات عددی مورد استفاده قرار می گیرد، یک جعبه ابزار اختیاری از موتور نمادین MuPAD استفاده می کند که امکان دسترسی به توانایی های محاسبات نمادین را فراهم می کند. یک بسته اضافی، Simulink ، شبیه سازی چندین دامنه گرافیکی و طراحی مبتنی بر مدل برای سیستم های پویا و جاسازی شده را اضافه می کند .

از سال 2017، MATLAB بیش از 2 میلیون کاربر در سراسر صنعت و دانشگاه دارد. کاربران MATLAB از زمینه های مختلف مهندسی ، علم و اقتصاد آمده است .

Cleve Moler ، رئیس بخش علوم رایانه در دانشگاه نیومکزیکو ، در اواخر دهه 1970، MATLAB را توسعه داد. او آن را طراحی کرده است تا دانش آموزان خود را به LINPACK و EISPACK دسترسی داشته باشند بدون آنکه نیاز به یادگیری فورتان داشته باشند . به زودی به سایر دانشگاه ها گسترش یافت و یک مخاطب قوی در جامعه ریاضی کاربردی یافت . مولر در سال 1983 در دانشگاه استنفورد به جک کوچولو ، یک مهندس، در معرض آن قرار گرفت. با شناخت پتانسیل تجاری او، او با مولر و استیو بنگرت پیوست. آنها MATLAB را در C بازنویسی کرده و MathWorks را در سال 1984 به منظور توسعه آن ادامه دادند. این کتابخانه های بازنویسی به نام JACKPAC شناخته شدند. در سال 2000، MATLAB برای استفاده از یک مجموعه جدیدتر کتابخانه ها برای دستکاری ماتریس، LAPACK بازنویسی شد.

MATLAB ابتدا توسط محققان و متخصصان در مهندسی کنترل ، تخصص Little، اما به سرعت در بسیاری از زمینه های دیگر گسترش یافت. در حال حاضر نیز در آموزش و پرورش، به ویژه آموزش جبر خطی ، تجزیه و تحلیل عددی ، و محبوب در میان دانشمندان درگیر در پردازش تصویر استفاده می شود .

نرم افزار MATLAB بر اساس زبان اسکریپت MATLAB ساخته شده است. استفاده مشترک از برنامه MATLAB شامل استفاده از پنجره فرمان به عنوان پوسته ریاضی تعاملی و یا اجرای فایل های متنی حاوی کد MATLAB است.

 

آشنایی با محیط متلب آشنایی با محیط نرم افزار MATLAB آشنایی با محیط نرم افزار متلب دانلود محیط برنامه نویسی متلب دانلود محیط برنامه نویسی مطلب محیط متلب محیط متلب 2013 محیط متلب 2015 محیط نرم افزار MATLAB محیط نرم افزار متلب محیط نرم افزار مطلب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code