ساخت تم پاورپوینت دانشجویی با قالب‌های پاورپوینت سایت گام98 در 3 سوت

ساخت تم پاورپوینت دانشجویی با قالب‌های پاورپوینت سایت گام98 در 3 سوت

اگر به سراغ خواندن این مقاله آمده‌اید، حتما دانشجویی هستید که ارائه‌ای در پیش دارید و علاوه بر دغدغه جمع‌آوری محتوا، ساخت پاورپوینت ارائه دانشجویی زیبا نیز فکرتان درگیر کرده است. ما در این مطلب روشی سریع و آسان برای ساخت تم پاورپوینت دانشگاهی به شما پیشنهاد می‌کنیم پس تا پایان با ما همراه باشید…

فهرست محتوای این مقاله

 • راه حل اول؛ ساخت قالب پاورپوینت از صفر
 • راه حل دوم؛ استفاده از قالب‌های داخلی نرم‌افزار پاورپوینت
 • راه حل سوم (پیشنهادی)؛ استفاده از قالب‌های پاورپوینت دانشگاهی وبسایت گام98
 • چگونه با قالب آماده پاورپوینت گام98 یک پاورپوینت ارائه دانشجویی شیک بسازیم؟
 • سخن پایانی

برای ساخت یک قالب پاورپوینت دانشجویی حرفه‌ای، شما ابتدا باید یک تم پاورپوینت زیبا طراحی و سپس محتوای خود اعم از متن، عکس، فیلم و جدول را وارد آن کنید. برای این کار راه‌های مختلفی وجود دارد؛

راه حل اول؛ ساخت قالب پاورپوینت از صفر

راه اول این است که خودتان از صفر یک تمپلیت پاورپوینت را بسازید (مثل این است که برای استفاده از خودرو، خودتان یک خودرو بسازید!). این سخت‌ترین راه است، زیرا شما باید زمان زیادی صرف طراحی پاورپوینت، پیدا کردن آیکون‌ها، تصاویر و رنگ‌بندی برای پاورپوینت خود کنید. علاوه بر این‌ها باید به زیروبم‌های نرم‌افزار پاورپوینت آشنا باشید.

شما می‌توانید بجای ساخت یک تم پاورپوینت از صفر، از قالب‌های آماده پاورپوینت دانشگاهی استفاده کنید و بجای صرف این همه وقت برای طراحی پاورپوینت، وقت خود را روی جمع‌آوری محتوا (که مهمتر است) برای ارائه خود صرف کنید. تمپلیت‌های آماده پاورپوینت به دو صورت قالب‌های داخلی نرم‌افزار پاورپوینت و قالب‌های خارجی، که وبسایت‌های تخصصی دانلود قالب پاورپوینت مثل gam98.ir ارائه می‌دهند، برای کاربران در دسترس است. در ادامه به معرفی هر دو راه خواهیم پرداخت.

راه حل دوم؛ استفاده از قالب‌های داخلی نرم‌افزار پاورپوینت

یکی از ویژگی‌های نرم‌افزار پاورپوینت، وجود همین تم‌های آماده پاورپوینت است. با ورود به پاورپوینت و رفتن به سربرگ دیزاین (design)، تم‌های مختلفی (همانند تصویر زیر) به شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید تم دلخواه خود را انتخاب کرده و قالب پاورپوینت دانشجویی خود را بسازید. برای مشاهده تم‌های بیشتر بر روی گزینه show more کلیک کنید.

همانطور که مشاهده می‌کنید مشکل این تمپلیت‌های آماده پاورپوینت این است که تنها یک اسلاید هستند و همانند اسکلت یک ساختمان درحال ساخت بوده و شما باید ادامه کار را همانند راه اول، خودتان انجام دهید.

راه حل سوم (پیشنهادی)؛ استفاده از قالب‌های پاورپوینت دانشگاهی وبسایت گام98

سایت‌های ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند که در زمینه ارائه و دانلود قالب‌های پاورپوینت دانشگاهی فعالیت دارند. دسترسی به سایت‌های خارجی برای کاربران ایرانی محدود و مشکل است. در بین وبسایت‌های ایرانی ارائه‌دهنده تم پاورپوینت، وبسایت gam98.ir به طور خاص بر روی ارائه قالب‌های پاورپوینت دانشجویی فعالیت می‌کند.

چگونه با قالب آماده پاورپوینت گام98 یک پاورپوینت ارائه دانشجویی شیک بسازیم؟

با ورود به وبسایت گام98، شما با مجموعه بزرگی از جدیدترین و زیباترین قالب‌های پاورپوینت (مخصوص هر رشته) مواجه می‌شوید. برای دسترسی راحت به این بانک پاورپوینت دانشگاهی، بر روی تم پاورپوینت دانشجویی کلیک کنید. گام98 برای دسترسی آسان شما عزیزان، پاورپوینت‌های خود را در دسته‌های مختلفی براساس رشته‌های مختلف دانشگاهی تقسیم‌بندی کرده است؛ دسته‌هایی همچون

 • پاورپوینت‌های فنی و مهندسی
 • پاورپوینت‌های علوم انسانی
 • پاورپوینت‌های پزشکی
 • پاورپوینت‌های پایان نامه
 • پاورپوینت‌های مذهبی
 • پاورپوینت‌های ورزشی و …

به عنوان مثال اگر شما به دنبال قالب پاورپوینت پایان نامه برای جلسه دفاع خود هستید، وارد دسته پایان نامه شوید. برای دسترسی آسان به این قالب‌ها، بر روی دانلود قالب پاورپوینت پایان‌نامه کلیک کنید تا مستقیم وارد صفحه پاورپوینت‌های پایان نامه وبسایت گام98 شوید. با ورود به این صفحه، تم پاورپوینت دلخواه خود را انتخاب و دانلود نمایید. به همین راحتی!

حال تنها کاری که لازم است انجام دهید، اینست که محتوای خود را به این تمپلیت پاورپوینت منتقل کنید. در تصویر زیر می‌توانید تفاوت قالب‌های پاورپوینت داخلی نرم‌افزار پاورپوینت و قالب‌های آماده پاورپوینت گام98 را ببینید. پاورپوینت‌های گام98 از هر نظر کامل و استاندارد هستند، به عبارت دیگر در این تم‌های پاورپوینت علاوه بر فونت مناسب، اسلایدهای متنوعی برای متن، فهرست، تصاویر، فیلم، نمودار، جدول و اینفوگرافی تعبیه شده است تا شما مشکلی برای انتقال محتوای ارائه خود به آن نداشته باشید.

سخن پایانی

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که ساخت هرکدام از این قالب‌های آماده پاورپوینت برای یک شخص مبتدی، ساعت‌ها و یا حتی روزها زمان می‌برد، از طرفی سفارش ساخت پاورپوینت نیز بسیار پرهزینه است، اما شما با دانلود پاورپوینت دانشگاهی بسرعت و کمترین هزینه می‌توانید پاورپوینت ارائه خود را آماده کنید.

در این مقاله ترفندی راحت و سریع برای درست کردن قالب پاورپوینت به علاوه یکی از سایت‌های ایرانی برای دانلود تم پاورپوینت به شما دانشجویان عزیز معرفی شد تا دیگر نگران ساخت پاورپوینت دانشجویی ارائه نباشید. شما نیز اگر تجربه استفاده از سایت‌های معتبر دانلود قالب پاورپوینت همچون گام98 را داشته‌اید با ما و سایر کاربران در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =