نوشتن فرمول ریاضی در پاورپوینت

 

یک معادله ریاضی را در پاورپوینت قرار دهید

شما می توانید معادلات را به ارائه خود اضافه کنید بدون قالب بندی مورد نیاز. اگر معادلات ساخته شده در نیازهای شما را برآورده نکنند، می توانید آنها را اصلاح کنید یا معادله پیچیده خود را از ابتدا بسازید. 

معادله ساخته شده را وارد کنید

 • در زبانه Insert، در گروه Symbols، روی فلش کنار Equation (معادله) کلیک کنید، از طریق گزینه های موجود در لیست بروید و سپس روی معادله ای که می خواهید کلیک کنید.

  معادلات ساخته شده است

یک معادله را بنویسید یا تغییر دهید

 1. در زبانه Insert، در گروه Symbols (نمادها)، روی Equation (معادله) کلیک کنید.

  دکمه معادله

 2. حفره ای برای معادله جدید شما ایجاد می شود و شما می توانید مجموعه ای از ابزارهای موجود در نوار را برای سفارشی کردن و اضافه کردن عناصر مختلف به معادله خود ببینید:

  در گروه Symbols، نمادهای مربوط به ریاضی را پیدا خواهید کرد.

  گروه نمادها

  برای دیدن تمام نمادها، موس خود را بر روی یکی از نمادها نگه دارید، و سپس روی فلش که در زیر گالری نماد ظاهر می شود کلیک کنید. برای دیدن همه نمادهای موجود Scroll موس را پچرخانید.

  لیست تمام نمادهای معادله در دسترس است

  در گروه Structures (سازه) ساختارهایی که شما می توانید وارد می کند را می توانید مشاهده کنید. فقط یک ساختار را برای وارد کردن آن انتخاب کنید و سپس متغیرها را با مقادیر خودتان جایگزین کنید.

  گروه سازه ها

  گروه Tools (ابزارها) به شما اجازه می دهد که تعیین کنید معادله، کجا و چگونه در صفحه نمایش داده شود.

  گروه ابزار

  گزینه Professional (حرفه ای) نمایش معادله به عنوان یک ارزش دو بعدی است. گزینه Linear (خطی) نمایش معادله در یک خط فیت می کند.

 3. برای ویرایش معادله ریاضی در یک اسلاید، فقط بر روی معادله کلیک کنید تا تغییراتی را که می خواهید انجام دهید. هنگامی که شما این کار را انجام می دهید، خواهید دید که زبانه Equation (معادله) ظاهر می شود.

در ویدئو کوتاه آموزشی زیر نحوه نوشتن فرمول ریاضی در پاورپوینت را مشاهده می کنید.

 

نوشتن فرمول ریاضی در پاورپوینت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code