Layout در پاورپوینت

 

چیدمان اسلاید چیست؟

طرح بندی اسلاید حاوی قالب بندی (layouts)، موقعیت و مکانهایی برای محتوا است که در اسلاید نمایش داده می شود. بنابر این layouts مکانهایی هستند شبیه ظروف در پوسته که محتواهایی مانند متن (شامل خود متن، فهرست و عناوین)، جداول، نمودار، گرافیک SmartArt، فیلم، صداها، تصاویر و کلیپ هنری را نگه می دارند. طرح بندی اسلاید نیز دارای تم (رنگ ها، فونت ها، جلوه ها و پس زمینه) یک اسلاید است.

ساختار طرح

شکل 1: تمام عناصر طرح که شما می توانید در یک اسلاید پاورپوینت قرار دهید

پاورپوینت شامل پوسته های اسلاید ساخته شده است و شما می توانید این پوسته ها را برای پاسخگویی به نیازهای خاص خود تغییر دهید و می توانید پوسته های سفارشی خود را با دیگر افرادی که با استفاده از پاورپوینت ایجاد می کنید ارائه دهید.

طرح بندی اسلاید در پاورپوینت

شکل 2: انواع طرح بندی اسلاید، انواع متغیرهایی مختلف برای متن یا گرافیک

شما می توانید طرح های اسلاید را که در PowerPoint ساخته شده است به صورت نمای اسلاید اصلی (Slide Master) تغییر دهید .تصویر زیر نحوه طرح بندی اسلاید اصلی (Slide Master) و دو زیر اسلاید را برای یک موضوع نشان می دهد.

اسلاید کارشناسی ارشد با اساتید طرح در نمای اسلاید استاد

 

کجا می توانم طرح های اسلاید را پیدا کنم؟

  • اگر می خواهید یک اسلاید تعریف شده را به یک اسلاید خاص اعمال کنید، اسلاید را انتخاب کنید.سپس روی نوار ابزار نوار Home > Layout را انتخاب کنید و یک طرح از گالری گزینه هایی که ظاهر می شود انتخاب کنید.

    دکمه Layout در برگه Home در پاورپوینت همه پوسته های اسلاید موجود را نشان می دهد

  • اگر می خواهید تعریف یک طرح اسلاید را که بعدا برای اسلایدهای شخصی اعمال می کنید سفارشی کنید، روی نوار ابزار نوار ابزار View > Slide Master را انتخاب کنید.

    طرح بندی اسلاید را می توان در نمای اسلاید کارشناسی ارشد

    اسلاید طرح بندی (layout master) به صورت تصاویر بند انگشتی در قسمت ریز تصاویر اسلاید مادر یا اصلی (slide master) ظاهر می شوند. با کلیک بر روی یک طرح بندی layout master شروع به سفارشی سازی آن کنید.

 

در ویدئو کوتاه آموزشی زیر نحوه Layout در پاورپوینت را مشاهده می کنید.

دانلود ویدئو آموزشی

 

Layout در پاورپوینت، این مقاله در پاورپوینت 2019  پاورپوینت 2016  پاورپوینت 2013 پاورپوینت 2010  پاورپوینت 2007  کمتر و پاورپوینت برای آفیس 365 قابل کاربرد می باشد.

یک دیدگاه

  1. از آموزش کامل شما بسیار سپاس گزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 8 =