lookup حساس به بزرگی و کوچکی حروف در اکسل

 

به طور پیش فرض، تابع VLOOKUP یک تابع جستجوی غیر حساس به بزرگی و کوچکی حروف می باشد. با این حال، شما می توانید تابع INDEX، MATCH و EXACT را در اکسل نیز برای انجام یک جستجوی حساس به بزرگی و کوچکی حروف استفاده کنید.

 

دانلود فایل اکسل این آموزش case-sensitive-lookup

 

1. به عنوان مثال، تابع VLOOKUP ساده زیر مقدار حقوق مایا کلارک (Mia Clark) را باز می گرداند. با این حال، ما می خواهیم حقوق و دستمزد مایا رید (MIA Reed) را بررسی کنیم (نگاه کنید به سلول G2).

2. اگر دو رشته دقیقا یکسان باشند، تابع EXACT در اکسل TRUE را باز می گرداند. تابع EXACT در زیر مقدار FALSE را نشان می دهد.

3.  تابع EXACT در زیر TRUE را نشان می دهد.

4. B8 را با B3:B9 جایگزین کنید.

توضیح: محدوده (ثابت آرایه) ایجاد شده توسط تابع EXACT در حافظه اکسل ذخیره می شود، نه در محدوده. ثابت آرایه به شرح زیر است:

{FALSE،FALSE،FALSE،FALSE،FALSE،TRUE،FALSE}

5. ما نیاز داریم که موقعیت TRUE را در این ثابت آرایه پیدا کنیم. بنابر این از تابع MATCH برای این منظور استفاده می کنیم. با فشار دادن CTRL + SHIFT + ENTER تابع را تبدیل به یک آرایه کنید.

توضیح: TRUE (اولین آرگومان) در موقعیت 6 در ثابت آرایه یافت شد (آرگومان دوم). در این مثال، از تابع MATCH برای بازگشت یک مطابقت دقیق استفاده می کنیم، بنابراین ما سومین آرگومان را به 0 می دهیم. نوار فرمول نشان می دهد که این یک فرمول آرایه با محصور کردن آن در آکولاد {} است. این را خودتان را تایپ نکنید.

6. از تابع INDEX (دو آرگومان) استفاده کنید تا یک مقدار خاص را در یک محدوده یک بعدی ببینید. در این مثال، حقوق و دستمزد در موقعیت 6 (استدلال دوم) در محدوده D3:D9 (اولین آرگومان) قرار دارند.

7. با فشار دادن CTRL + SHIFT + ENTER آن را ببندید.

توجه: فرمول به درستی حقوق میا رید، و نه میا کلارک را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code