Woodies CCI – یک سیستم تجارت کامل در یک شاخص

 

Woodies CCI یک شاخص آنالیز تکنیکال پیچیده است که توسط Ken Wood تهیه و به جامعه تجارت معرفی شده است. متمایزترین ویژگی آن چیست؟ Woodies CCI بیشتر شبیه یک سیستم تجارت کامل است تا یک شاخص مستقل. بنابراین، می تواند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد (برخلاف شاخص های ساده تر که نیاز به تأیید سایر ابزارهای آنالیز تکنیکال دارند). با Woodies CCI بهترین نقاط ورود را به دست خواهید آورد.

برای یادگیری نحوه تنظیم و استفاده از Woodies CCI در تجارت، مقاله کامل را بخوانید.

 

چگونه کار می کند؟

وقتی می گوییم Woodies CCI به تنهایی یک سیستم تجارت است، منظور ما این است که به طور موثری چندین شاخص و معیار مختلف را در خود جای داده است. Woodies CCI ترکیبی از 5 عنصر اساسی است: CCI، CCI Turbo، CCI Histogram، خط پایه و خطوط حمایت / مقاومت.

CCI و CCI Turbo به ترتیب خطوط قرمز و سبز هستند. CCI Turbo یک CCI معمولی است که مدت زمان آن کوتاهتر است. همانطور که احتمالاً قبلاً می دانید، شاخص کانال کالایی شاخصی از نوع اسیلاتور است که تفاوت بین تغییر قیمت اوراق بهادار و قیمت متوسط ​​آن را اندازه گیری می کند. هنگام بالا رفتن شاخص، قیمت دارایی بسیار بالاتر از حد متوسط ​​است، در پایین آمدن شاخص، قیمت دارایی کاملاً کمتر از حد متوسط ​​است. CCI مهمترین قسمت در این تنظیم معاملات است.

هیستوگرام CCI قسمت دوم این سیستم تجاری است. طبق قوانین زیر رفتار می کند: وقتی روند مثبت باشد، هیستوگرام بالای خط صفر است، وقتی روند منفی باشد، زیر خط صفر است. رنگ میله های هیستوگرام با عملکرد قبلی CCI تعیین می شود. وقتی نشانگر برای 6 میله و بیشتر از بالای خط صفر باقی بماند، نوار زیر سبز می شود. وقتی نشانگر برای 6 میله و بیشتر در زیر خط صفر باقی بماند، نوار زیر قرمز می شود.

سطح بیش از حد فروخته شده و خرید بیش از حد، که به طور پیش فرض 100 پوند تنظیم شده است، در منوی تنظیمات قابل تنظیم است. خط پایه صفر است.

ترکیبی از همه این عوامل را می توان به عنوان یک سیگنال صعودی / نزولی تفسیر کرد.

Woodies CCI در یک پنجره جداگانه در زیر نمودار قیمت نمایش داده می شود. بر اساس دو شاخص CCI در دوره های مختلف ساخته شده است. یکی CCI نامیده می شود و دوره آن برابر با 14 است. دیگری که به CCI Turbo معروف است، دارای دوره 6 است.

ما می توانیم سه خط افقی، یک خط میانی را که پایه است، خط حمایت و خط مقاومت را تشخیص دهیم.

هیستوگرام در عین حال یکی از اجزای مهم تر از Woodies CCI است.

Woodie CCI و اجزای آن در بستر IQ Option

بیشتر معامله گران از Woodies CCI راضی هستند و حتی تنظیمات پیش فرض را تغییر نمی دهند. به سادگی از قوانین ارائه شده توسط Wood پیروی کنید و منتظر ورود سیگنال ها به تجارت باشید.

 

 

چگونه می توان از آن در تجارت استفاده کرد؟

حالا، به جالب ترین قسمت این شاخص / سیستم معاملاتی می رسیم که این شاخص چه نوع سیگنالهایی را می توتند صادر کند و از همه مهمتر دنبال چه نوع سیگنالهایی هستید؟

چندین سیگنال وجود دارد که معامله گران معمولاً هنگام کار با این شاخص به دنبال آن هستند.

1) تشخیص روند

 از هیستوگرام برای شناسایی روند استفاده می شود. شما باید رنگ میله های موجود در هیستوگرام و محل قرارگیری آنها را تماشا کنید. هیستوگرام سبز بالای خط پایه به معنای روند صعودی است

هیستوگرام سبز بالاتر از خط پایه به معنای روند صعودی است

هنگامی که میله ها قرمز و زیر خط پایه باشند می توان روند نزولی را تشخیص داد. هیستوگرام قرمز زیر خط پایه به معنای روند نزولی است.

هیستوگرام قرمز زیر خط پایه به معنای روند نزولی است

خط صفر آستانه مهمی است که روند منفی را از یک روند مثبت جدا می کند. برای دریافت یکی از محبوب ترین سیگنال های Woodies CCI استفاده می شود. هنگامی که CCI طی یک روند قوی به خط صفر نزدیک شود و سپس در جهت مخالف بازگردد، یک روند جدید در نظر گرفته می شود که ایجاد شود . در نظر گرفتن ورودی بر اساس جهت روند غالب.

 

این یک سیگنال بسیار اساسی است که می توانید از نشانگر Woodies CCI بدست آورید. میله های هیستوگرام روند را تعریف می کنند و  میله ها به جای عبور از خط، معکوس می شوند. این تأیید روند است.

هیستوگرام CCI Turbo از خط پایه پرش می کند

 

شما می توانید همانطور که با پیوستن به پایین ترین نوار قیمت، روی هیستوگرام CCI خط روند بکشید. مطلوب ترین حالت این است که میله ها از مقدار 200 عبور کنند، زیرا حرکات پس از آن قوی تر هستند. وظیفه شما مشاهده شکست از خط روند است . باید تا حد ممکن نزدیک به خط پایه اتفاق بیفتد. این نقطه ورود شماست.

CCI از خط روند عبور می کند

 

خطوط افقی حمایت و مقاومت گاهی اوقات توسط میله های هیستوگرام شکسته می شوند. و چنین شکستی سیگنالی برای معاملات همراه با روند است. هنگامی که خط حمایت یا مقاومت بیش از دو سطح پایین را به هم متصل کند، یک سیگنال قوی تر در نظر گرفته می شود. این اتفاق می افتد، اما نه اغلب. با استفاده از روش حمایت یا شکست مقاومت، باید موقعیتی را روی شمع باز کنید که درست بعد از شکستن ایجاد می شود.

CCI از مقاومت یا پشتیبانی عبور می کند

ازگشت V شکل، آخرین روش برای گرفتن نقطه ورود که به تریدرهای باتجربه تر توصیه می شود زیرا به معاملات خلاف روند نیاز دارد . همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که در چنین معامله ای سرمایه کمتر از حد معمول سرمایه گذاری کنید.

میله های هیستوگرام را تماشا کنید. بعضی اوقات از سطح 200 فراتر رفته و به سرعت معکوس می شوند. این وارونه سازی یک پایین یا بالا V شکل را تشکیل می دهد و به معنی اصلاح قیمت ها است. برخلاف روند فعلی وارد معامله شوید.

CCI جهت خود را در فروش بیش از حد (منطقه خرید بیش از حد) تغییر می دهد

 

2) واگرایی معکوس

وقتی قله ها و فرورفتگی هایی در CCI وجود دارد که همه می توانند از طریق یک خط مستقیم به هم متصل شوند و خط مستقیم به سمت صفر است، می توان روند قوی در جهت خط مستقیم را انتظار داشت.

3) شکست افقی روند روند

هنگامی که دو قله یا فرورفتگی CCI دقیقاً در همان سطح در حدود آستانه +/- 100 قرار داشته باشند، ممکن است یک معامله جدید در نظر گرفته شود . استفاده از این سیگنال مشکل است، زیرا می تواند هم در جهت روند غالب باشد و هم در خلاف آن. با این حال، هنوز هم خوب است که این الگو را زیر نظر داشته باشید.

با استفاده از یک سیستم تجارت پیچیده مانند این، قطعاً برای استفاده صحیح از آن به کمی وقت و تمرین نیاز خواهید داشت. اجازه ندهید این متوقف شود، زیرا یادگیری چیزهای جدید در تجارت همیشه مفید است. آنچه در ابتدای کار ترسناک به نظر می رسد، با درک اصول اولیه تجارت با Woodies CCI، واضح تر و منطقی تر می شود.

توجه داشته باشید که کن وود با استفاده از سفارشات سودآوری مخالف بود اما به شدت به سفارشات ضرر متکی بود.

چگونه راه اندازی کنیم؟

تنظیم نشانگر آسان است. برای انجام این کار، بر روی دکمه ” شاخص ها ” در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید و سپس Woodies CCI را در تب ” Momentum ” پیدا کنید.

در منویی که ظاهر می شود می توانید تنظیمات عددی و تصویری Woodies CC را تنظیم کنید: رنگ هر عنصر، دوره های CCI، سطح حمایت و مقاومت و همچنین قیمت منبع. برخی از معامله گران از شاخص با پارامترهای استاندارد استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر تنظیمات را بر اساس نیازهای شخصی خود تنظیم می کنند. کاملاً به خود شما بستگی دارد.

اکنون، وقتی می دانید چگونه از Woodies CCI در معاملات استفاده کنید، می توانید به سیستم عامل بروید و این شاخص را امتحان کنید.

به سکو

 

توجه: این مقاله یک توصیه سرمایه گذاری نیست. هرگونه مراجعه به تغییرات یا سطح قیمت های تاریخی اطلاعاتی است و براساس آنالیز خارجی انجام می شود و ما تضمین نمی کنیم که احتمالاً در آینده چنین حرکات یا سطوح دیگری تکرار شود.
مطابق با الزامات سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، معاملات گزینه های باینری و دیجیتال فقط برای مشتریانی که به عنوان مشتری حرفه ای طبقه بندی می شوند، در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =