راست چین و یا چپ چین کردن متن در پاورپوینت

 

مایکروسافت آفیس قابلیت و ویژگی های سمت راست به سمت چپ را برای زبان هایی که در یک راست به چپ (یا یک محیط ترکیبی راست به چپ، چپ به راست) کار می کنند برای ورود، ویرایش و نمایش متن فعال می کند. در این زمینه، “زبان راست به چپ” به هر سیستم نوشتاری اشاره می شود که از راست به چپ نوشته شده است و شامل زبان هایی می شود که نیاز به شکل بندی متنی دارند، مانند زبان فارسی، عربی، … شما می توانید صفحه نمایش خود را تغییر دهید تا منوها و دکمه ها را به سمت راست به چپ و یا تغییرات شخصی تغییر دهید.

متن پاراگراف را تنظیم کنید

شما می توانید فاصله خط اول پاراگراف را تنظیم کنید تا تمام پاراگراف را تنظیم گردد. برای انجام این کار، از خط کش در زبانه View (نمایش) نوار ابزار یا گزینه های گروه Paragraph در زبانه Home صفحه اصلی استفاده کنید.

 1. اگر خط کش در بالای اسلاید شما قابل مشاهده نیست، Ruler را در برگه View (نمایش) فعال کنید.

 2. متن مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 3. برای تنظیم خط اول، روی خط کش بالای افقی، نشانگر First Line Indent را به جایی که می خواهید متن شروع شود بکشید نشانگر خط اول خط .

 4. برای افزایش یا کاهش ضلع چپ کل پاراگراف، در زبانه Home (صفحه اصلی)، در گروه Paragraph (پاراگراف)، روی Increase List Level (افزایش سطح فهرست) یا Decrease List Level (کاهش سطح فهرست) کلیک کنید .

  تنظیم سطح لیست

 5. برای عقب رفتن خط دوم بعد از یک پاراگراف، بیش از خط اول، نشانگر Hanging Indent را  جایی که می خواهید متن از آنجا شروع شود، بکشید. نماد عقب مانده حلقوی 

 6. برای ایجاد یک تورفتگی منفی، که در آن متن به سمت چپ، کشیدن شود، نشانگر Left Indent  نشانگر سمت چپ را به جایی که می خواهید پاراگراف شروع شود بکشید.

 

 

در ویدئو کوتاه آموزشی زیر نحوه راست چین و یا چپ چین کردن متن در پاورپوینت را مشاهده می کنید.

دانلود ویدئو آموزشی

در ویدئو کوتاه آموزشی زیر نحوه درست راست چین و یا چپ چین کردن متن فارسی و انگلیسی در پاورپوینت را مشاهده می کنید.

دانلود ویدئو آموزشی

 

راست چین و یا چپ چین کردن متن در پاورپوینت، آفیس 365  پاورپوینت 2019  پاورپوینت 2016  پاورپوینت 2013 

3 دیدگاه

 1. سلام من تو این هفته گذشته سایت شما را خیلی بازدید کردم و خیلی نکات یاد گرفتم فقط یک سوال داشتم اینکه چطور میشه حالت پیش گزیده راست چین در پاور پوینت را فعال کرد که برای هر متن لازم نباشد ما راست چین کنیم
  ممنون

 2. سایتتون حرف نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *