تابع عدد صحیح تصادفی بین اعداد در اکسل (تابع RANDBETWEEN)

 

دانلود ویدئو آموزشی

 

دانلود فایل اکسل آموزشی تابع RANDBETWEEN

تابع RANDBETWEEN

در اینجا فرمول و نحوه استفاده از تابع RANDBETWEEN (عدد صحیح تصادفی بین اعداد) در مایکروسافت اکسل به همراه یک فیلم آموزشی کوتاه توضیح داده شده است.

توضیحات: این تابع یک عدد صحیح تصادفی را بین اعداد مشخص بر می گرداند. یک عدد صحیح تصادفی جدید در هر زمانی که محاسبات جدیدی در شیت انجام شود برگردانده می شود.  با استفاده از کلید F9 نیز می توان اعداد تصادفی جدید تولید کرد.

فرمول تابع:

RANDBETWEEN(bottom; top)

:Bottom  کوچکترین عدد صحیح که تابع RANDBETWEEN باز خواهد گرداند.

top : بزرگترین عدد صحیح که تابع  RANDBETWEEN باز خواهد گرداند.

 

نکته: هر گاه فرمولی رو کپی و پیست کردید و با خطا رو به رو شدید، علت این موضوع این است که جدا کننده متغییر ها در ویندوز کامپیوتر شما ممکن است بر روی چیز دیگری تنظیم شده باشد، که در بیشتر موارد یا از سمی کالون “;” و یا از ویلگول “,”  استفاده می گردد. (نحوه تغییر این جدا کننده را در اینجا میتوانید مشاهده کنید.)

 

به عنوان مثال:

داده های جدول زیر را کپی کنید و آنها را در سلول A1 از اکسل پیست کنید. شما می توانید عرض ستون را تنظیم کنید تا بتوانید همه داده ها را ببینید.

 

فرمول توضیحات نتیجه
=RANDBETWEEN(1;100) Random number between 1 and 100 (varies) varies
=RANDBETWEEN(-1;1) Random number between -1 and 1 (varies) varies
  Note: When a worksheet is recalculated by entering a formula or data in a different cell, or by manually recalculating (press F9), a new random number is generated for any formula that uses the RANDBETWEEN function.  

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code